OK

 

واکنش اتاق بازرگاني نسبت به منع بانک‌ها از مديريت صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري
رئيس اتاق بازرگاني ايران در واکنش به منع بانک‌ها از مديريت صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري تصريح کرد: خروج بانک‌ها از بنگاه داري يکي از خواسته‌هاي بخش خصوصي بود که محقق شد.

به گزارش ايسنا، غلامحسين شافعي شب گذشته در نشست شوراي گفت و گوي دولت و بخش خصوصي در اتاق بازرگاني مشهد اظهار کرد: مديريت صندوق هاي سرمايه گذاري از سوي بانک هاي کشور کاملا ممنوع شده و اين يکي از مواردي بود که بخش خصوصي آن را دنبال مي کرد تا بانک ها از بنگاه داري خارج شوند لذا اين تصميم موجب خوشحالي ماست. 

وي ادامه داد: موسسه پژوهش اقتصاد کشاورزي اعلام کرده سهم صادرات کشاورزي از کل صادرات کشور به 13 درصد رسيده و 250 هزار هکتار زمين در کشور زير کشت مي رود. نکته قابل توجه اين است که ايران 9 ميليون و 600 هزار هکتار اراضي آبي دارد و ميزان صادرات محصولات کشاورزي آن 6.4 ميليارد دلار است. ترکيه که پنج ميليون و 215 هزار هکتار اراضي آبي دارد صادرات محصولات کشاورزي اش 16.6 ميليارد دلار است و مالزي با 380 هزار هکتار اراضي آبي 25.5 ميليارد دلار محصولات کشاورزي صادر مي‌کند.

شافعي بهمچنين يادآور شد که بايد تبريک بزرگي به گمرک ايران و استان گفت، چون دو مقام شايسته در مبارزه با قاچاق آورده است و گمرک نخست دنيا شناخته شده است. همچنين ما در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر بعد از ژاپن جاي دوم را کسب کرده ايم.

1396/10/16
Bookmark and Share   شماره خبر :17655 تعداد بازدید :3832

درج نظرات اخبار

نویسنده *  
نظر *  
کد ویژه
کد امنیتی
Captcha reload